Главная » Файлы » Разработки уроков 4-й класс

Людина починається з добра
10.02.2013, 14:52

Урок позакласного читання 4 клас

 

  Тема: Людина починається з добра.

  Мета: Вчити учнів усвідомлювати книжку як засіб спілкування з автором. Вдосконалювати вміння орієнтуватися в книзі. Формувати осмислене ставлення до загальнолюдських цінностей, оцінні судження. Розвивати логічне мислення. Збагачувати  словниковий запас учнів.

  Виховувати людяність, чесність, милосердя у душах учнів, віру в силу  добра. 

 

    Обладнання: портрет В.Сухомлинського; тематична виставка книг та ілюст-рацій; вірші Л.Забашти, Г.Орла, І Драча; таблиця "Знайди кінець прислів'я”.

 

Хід уроку.

 

І. Організація класу.

Сказав мудрець:

-         Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і в вищу правду віра

Людину відрізняє від мавпи і звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

      

 ІІ. Мотивація учбової діяльності, повідомлення теми і мети уроку.

 

ІІІ.Робота над матеріалом уроку

 

1.     Робота з виставкою книг

  а) Бесіда.

-         Які книги ви подали на виставку?

-         Чи всі книги відповідають темі?

-         Як би ви розповіли про свою книгу, щоб іншим захотілося її прочитати?

          б) Конкурс "Рекламний ролик”

             (учні представляють книжки, які подали на виставку).

 

        2. Біографічна довідка

          а) Виступ підготовлених учнів

          б) Читання уривку Г.Орла "Шана педагогу-творцю”.

                     Вчитель герой і поет,

                     З серцем палаючим Данко,

                     Справжній борець – гуманіст

                     Щастя творив до останку.

 

                    

                     Світлі ідеї його

                     Вічні, як води Дніпрові,

                     Наш видатний педагог,

                     Повен добра і любові.

 

3.Мандрівка творами В.Сухомлинського.

      а) Бесіда за твором "Важко бути людиною”

-         Яку силу має слово?

-         Чи зрозуміли ви поведінку Марійки?

-         Що можете сказати про Романа?

-         Чи потрібна була жінці подяка дітей? Чому?

         б) Стислий переказ твору "Позбирай її сльози”.

         в) Інсценізація "Хочеться сказати щось ніжне-ніжне...”

  

   4. Фізкультхвилинка.

  

   5. Поглиблення, розширення читацького досвіду учнів.

          а) Читання, обговорення оповідання В.Сухомлинського "Добре слово”.

             

            *  Словникова робота.

     - Пояснити вислови: простудилась і злягла, танула на очах, недуга           втече .

     - Добрати синоніми до слів: забилась, спалахнули.

 

* Самостійне читання твору мовчки.

 

* Бесіда за змістом оповідання

     - Що трапилося з Олею?

     - Чи допомогло Олі добре харчування?

     - Що вдалося зробити бабусі?

     -Чим було наповнене добре слово?

           б) Літературна гра "Знайди кінець прислів'я”



 

                Не роби другому того, чого                добром платять.

                Усе добре переймай, а                         сам не хочеш.

                За добро                                                 той і собі має.

                Хто людям добра бажає,                     зла уникай.

 

  ІV Підсумок уроку.

          1.Читання вірша І. Драча "Добро твориться просто”.

 

                   Добро твориться просто – ні за так.

                   Так, як цвіте і опадає мак,

                   Як хмарка в'ється і сміється пташка,

                   Як  трудиться мурашка-горопашка.

 

 

            

          

 2.   Бесіда 

-         Чи розкриває цей вірш головну думку творів, над якими працювали?

-         Поведінка яких дійових осіб з прочитаних творів відповідає змісту вірша?

-         Які висновки ви зробили для себе?

 

  V Домашнє завдання.

                      Скласти казки на тему: "Людина починається з добра”

  

         

 

 

Категория: Разработки уроков 4-й класс | Добавил: admin
Просмотров: 2415 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: